Mówią o mnie
Od 2008 roku współpracuję z Panią Beatą przy okazji różnych projektów społeczno – edukacyjnych organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dała się poznać jako niesłychanie energiczna i w pełni poświęcona młodzieży osoba. Dzięki jej wsparciu i osobistemu zaangażowaniu samorząd uczniowski I LO jest jednym z wyróżniających się aktywnością i prowadzonymi działaniami w naszym kraju. Jestem przekonany, że jest osobą bezinteresownie zaangażowaną w zwiększanie aktywności młodzieży.
Michał Tragarz
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Poznajemy ludzi nie po słowach, ale po czynach. Od Pani Beaty nie tylko uczniowie, ale również i ja chłonę olbrzymią przestrzeń wiedzy, przypatrując się Jej fenomenalnej pracy. Pracując z Panią Beatą, widzę i doświadczam Jej profesjonalności jako nauczyciela, pedagoga, logopedy, i nie boję się użyć słowa: artysty. W dosłownym znaczeniu, jak i w metaforycznym, co przejawia się w szlifowaniu postaw moralnych, etycznych oraz osobowościowych młodzieży. Piękne jest odbicie Jej pracy, która nie kończy się wraz ze szkolnym dzwonkiem, a przedłuża się twórczo na długie godziny poświęcane młodzieży. Wakacyjne obozy filmowe, warsztaty dziennikarskie, to tylko niektóre z przedsięwzięć, których jest inicjatorką. Panią Beatę cechuje ciągłe podnoszenie poprzeczki nie tylko sobie, ale też innym, co sprawia, że żądna wyzwań młodzież chętnie z Nią współpracuje. Dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy dotarła do mnie wiadomość, że Pani Beata kandyduje. Wiem, że nie jest to echo bez głębokiej treści, a wręcz przeciwnie: konkret i cały pakiet świetnych inicjatyw – oto wizytówka Pani Beaty. Młodzież liczy na Panią. Życzę wygranej, bo to dobra wygrana, kiedy kształcimy młode pokolenie na różnych płaszczyznach. Jestem na TAK, TAK, TAK i jeszcze raz TAK.
ks. Tomasz Pastuszka
Parafia Świętego Krzyża w Kozienicach
Panią Beatę poznałem w 2007 roku podczas działań w samorządzie uczniowskim I LO. Jej zaangażowanie, otwartość na zmiany i poświęcenie pozwoliło rozwinąć skrzydła całemu zespołowi młodych ludzi, którzy chcieli zmieniać rzeczywistość. Owocem wspólnej pracy było moje uczestnictwo w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, kontakt z prof. Marią Łopatkową (Senator „od dzieci”), tytuł laureata konkursu „Ośmiu wspaniałych” oraz stypendium Star2Star Leszka i Jolanty Czarneckich. Postawa Pani Beaty jest godna najwyższego uznania. Dziś zawodowo koordynując m.in. program edukacyjny w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, mogę przekazywać wartości, które od niej czerpałem. Kozienice kojarzą mi się z energią, działaniem i pozytywnymi zmianami. Jestem dumny, że mogłem uczyć się w I LO. Jestem przekonany, że pokładana w Pani Beacie nadzieja nie zostanie zaprzepaszczona. Wierzę, że Kozienice staną się polskim, europejskim liderem w kształceniu młodych, zaangażowanych w sprawy społeczne ludzi.
Piotr Sobolewski
Koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
Beata to: wulkan energii, festiwal skuteczności i farma pomysłów. Poznałem Beatę w 2006 roku, gdy oboje byliśmy opiekunami młodych szkolnych grup kabaretowych, na jednym z ogólnopolskich festiwali tej sztuki estradowej. Oboje również opiekowaliśmy się w swoich szkołach samorządami uczniowskimi. Tu podobieństwa naszych szkolnych funkcji się kończą, bo Beata mogłaby uczyć nie tylko języka polskiego, ale i przedsiębiorczości: pozyskuje duże środki unijne na znakomite szkolne projekty. Wkrótce nawiązaliśmy współpracę między I LO w Kozienicach a LO nr XII we Wrocławiu. Organizując między innymi wymiany uczniowskie, warsztaty samorządności, wspólne występy artystyczne uczniów. Podziwiam Ją za odwagę, konsekwencję w realizowaniu podjętych wyzwań, oryginalną twórczość i tytaniczną pracowitość. Każde jej działanie jest podporządkowane wyższym celom edukacyjnym: rozwojowi innych ludzi. A na każdym polu swoich działań Beata jest MISTRZYNIĄ!
Nie dziwi mnie wcale, że prezydent Rzeczpospolitej odznaczył Ją Złotym Krzyżem Zasługi, co najwyżej dziwi mnie, że nie zrobił tego już wcześniej…
Beata to:
- polonistka – pasjonatka, znakomita przewodniczka po rodzimej literaturze, języku i kulturze (widziałem Jej lekcje, zazdroszczę uczniom!)
- charyzmatyczna i zaangażowana wychowawczyni, urodzona pedagog, skutecznie ucząca swoich podopiecznych odpowiedzialności, umiejętności współpracy, społecznego zaangażowania i wrażliwości, a także odwagi w zmienianiu otaczającej rzeczywistości. Czego dowodzą losy Jej wychowanków
- świetna logopeda, a więc rodzaj lekarza, terapeuty (co mnie w ogóle nie dziwi, to wręcz cecha Jej natury)
- autorka świetnych, dużych i licznych projektów edukacyjnych. Wykorzystała rozmaite europejskie fundusze (i to olbrzymie kwoty!) na animowanie życia szkoły, organizację gigantycznej oferty zajęć dodatkowych dla uczniów, służących ich rozwojowi. Skala oddziaływania tych projektów była tak wielka, że Beata właściwie jakby zbudowała drugą szkołę w szkole; wypełniając istotną lukę w niedofinansowanym w całym kraju dziale edukacji. Ma prawdziwy talent do takich działań, czego Jej szczerze zazdroszczę!
- niestrudzona i doświadczona organizatorka wydarzeń społeczno-kulturalnych, festiwali, akcji charytatywnych
- pomysłowa i aktywna twórczyni kultury, zwłaszcza podziwiam jej dokonania teatralne i filmowe (jest absolwentką szkoły filmowej i szefową prężnego zespołu filmowego)
- matka wspaniałego syna – artysty
- prawdziwy przyjaciel
- odważny człowiek
Łukasz Iwaniuk
nauczyciel biologii w LO nr XII we Wrocławiu, twórca kabaretowy, wykładowca akademicki, chiropterolog (badacz nietoperzy) i eko-edukator
Nasza znajomość z Panią Beatą Smykiewicz-Różycką rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku.
Po udarze, który przeszedł mój mąż, szukaliśmy pomocy logopedy. Pani Beata zaofiarowała ją nam w przychodni logopedycznej. Podjęła się terapii mojego męża, co czyni do dnia dzisiejszego.
Jej entuzjazm, zaangażowanie w to, co robi zachęcają męża do ciągłej walki o odzyskanie sprawności wymowy – o powrót do zdrowia.
Mieliśmy okazję być świadkami Jej współpracy z młodzieżą. Podziwialiśmy zdolność komunikowania się z nimi. Na każdym kroku czuło się szacunek, jakim była darzona.
Uważamy, że stanowi wzór do naśladowania dla innych i może zrobić dużo dobrego dla mieszkańców Kozienic, a także samego miasta.
Jest osobą odpowiedzialną, jeżeli się czegoś podejmie – zrobi wszystko, aby to zrealizować.
Elżbieta i Piotr Smolińscy
pacjent Beaty Smykiewicz-Różyckiej z żoną
Znam Beatę od ponad 20 lat – uczyłyśmy razem w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach – ona języka polskiego, ja – matematyki.
Beata jest osobą życzliwą, chętnie pomaga innym. Jest ambitna, ciągle podejmuje nowe wyzwania, które konsekwentnie realizuje. Miałam okazję obserwować ostatnio jej pracę z młodzieżą, gdy mój dom zamienił się w plan filmowy etiudy „Odbicie”. Jej profesjonalizm i młodzieńcza witalność sprawiły, że licealiści dawali z siebie wszystko, aby film był na jak najwyższym poziomie, starali się za wszelką cenę sprostać niełatwemu przecież zadaniu, jakim jest stworzenie filmu. Odnieśli sukces.
Taka właśnie jest Beata: zaraża optymizmem, skupia wokół siebie pełnych zapału ludzi, którzy we współpracy z nią w sposób atrakcyjny i twórczy spędzają wolny czas.
Wierzę, że jako radna spełni oczekiwania wyborców. Przedstawiany przez nią program jest nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim możliwy do zrealizowania. Dlatego jestem na TAK!
Irena Adamczuk
emerytowany nauczyciel matematyki
Panią Beatę znam od 5 lat. Nasza współpraca była bardzo silna w ramach Samorządu Uczniowskiego, którego była (i pewnie jest nadal) dobrym duchem i wielką podporą. To dzięki niej robiliśmy rzeczy, które początkowo wydawały nam się niemożliwe: byliśmy posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży, organizowaliśmy andrzejki inne niż wszystkie, angażowaliśmy się w pomoc innym ludziom. Poza tym, pani Beata to także świetny pedagog. Pokazuje, że lata liceum to czas brania odpowiedzialności i wyciągania właściwych wniosków z popełnionych błędów. Jest jednym z takich nauczycieli, którym zależy na tym, aby młodzi ludzie myśleli, starali się, zmieniali otaczającą ich rzeczywistość, a nie tylko uczyli się na pamięć definicji i reguł. Bardzo się cieszę, że postanowiła kandydować do Rady Miejskiej i w pełni ją popieram.
Eliza Ruba
posłanka na XVII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach
Zaangażowanie – to pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, gdy mam powiedzieć coś o pani Beacie Smykiewicz-Różyckiej. Nigdy z jej ust nie słyszałam słów: NIE, NIEMOŻLIWE, NIE DA SIĘ ZROBIĆ. Zawsze ma czas i chęci, aby pomóc uczniom przy realizacji ich pomysłów. Nawet jeżeli to wyjazd na wakacyjny festiwal filmowy – wtedy wsadza ucznia do samochodu i go tam zawozi. Pani Beata wierzy w swoich uczniów i motywuje ich do działania. Jednak przede wszystkim nie stwarza dystansu, bariery w relacjach z młodymi ludźmi i stara się zrozumieć ich punkt widzenia. Właśnie dlatego uważam, że jest w stanie zrealizować swój program wyborczy.
Milena Ryćkowska
absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach